Zaburzenia erekcji przy osteochondrozie

Wiele osób myśli o tym, czy osteochondroza wpływa na potencję u mężczyzn? Często mężczyźni, którzy zauważyli osłabienie erekcji, brak wytrysku po stosunku, czy inne problemy ze swoją seksualnością, przypisują to wszystko przejściowym niekorzystnym czynnikom. W przypadku powtarzających się zaburzeń erekcji mężczyźni nie łączą tego problemu z chorobami kręgosłupa. Osteochondroza to choroba kręgosłupa, która charakteryzuje się rozwojem zmian w chrząstce krążków międzykręgowych i procesami reaktywnymi w otaczających tkankach. Osteochondroza szyjna kręgosłupa różni się objawami od osteochondrozy klatki piersiowej i lędźwiowej .

Jak rozwija się i objawia osteochondroza?

Choroby kręgosłupa w ostatnim czasie uległy odmłodzeniu i coraz częściej zaczęto je wykrywać u młodych ludzi. Najczęstszą dolegliwością u osób powyżej 40 roku życia jest osteochondroza. Rozwija się na tle siedzącego trybu życia, u byłych sportowców, od długotrwałego siedzenia w niewygodnej pozycji itp. Istnieje ogromna liczba czynników powodujących rozwój tej choroby, a prowadzi ona do zaburzeń funkcjonowania narządów wewnętrznych, w tym dysfunkcji narządów płciowych.

Zaburzenia erekcji przy osteochondrozie

Wpływ osteochondrozy na zaburzenia erekcji jest oczywisty, biorąc pod uwagę specyfikę choroby i jej konsekwencje. Przez długi czas choroba może przebiegać bezobjawowo, aż do wystąpienia poważnego uszkodzenia kręgosłupa, krążków międzykręgowych itp. W trakcie rozwoju choroby korzenie rdzenia kręgowego ulegają kompresji i zaburzona jest funkcjonalność obwodowego układu nerwowego. Najpoważniejszym powikłaniem choroby jest naruszenie stabilności kręgów, które może wywołać ucisk nerwu. Osteochondrozę można rozpoznać po częstych bólach głowy, zawrotach głowy, dyskomforcie szyi, dolnej części pleców lub klatki piersiowej (w zależności od miejsca urazu rdzenia kręgowego). Jeśli choroba nie jest leczona, niezmiennie prowadzi to do różnych zaburzeń w organizmie. Jednym z nich jest zaburzenie potencji, które nie ustąpi bez leczenia przyczyny i będzie postępować, jeśli mężczyzna nie podda się terapii osteochondrozy. Więcej o zaburzeniach erekcji na stronie https://www.aptekakamagra.pl

Osteochondroza regionu lędźwiowo-krzyżowego

Osteochondroza, która rozwija się w okolicy lędźwiowo-krzyżowej, jest najczęstszym towarzyszem wielu mężczyzn. To ona prowadzi do problemów z potencją. W wyniku osteochondrozy obserwuje się naruszenie dopływu krwi w narządach miednicy, co prowadzi do dysfunkcji narządów płciowych. Problemy ze zdrowiem seksualnym mężczyzn w osteochondrozie wynikają z faktu, że w wyniku choroby dochodzi do zwężenia kanału kręgowego, przez który przechodzą zakończenia nerwowe i naczynia krwionośne. Prowadzi to do tego, że krążenie krwi, przez które składniki odżywcze dostają się do narządów, zostaje zakłócone. Ponadto bez normalnego działania układu krwiotwórczego normalne funkcjonowanie penisa jest niemożliwe, ponieważ aby penis był w stanie wzwodu, fizjologicznie, krew musi napływać do penisa i pozostawać pod ciśnieniem aż do wytrysku. W przypadku przekrwienia dochodzi do pogorszenia funkcjonowania gruczołu krokowego. Oprócz zaburzeń erekcji mężczyzna może zauważyć bolesne odczucia podczas oddawania moczu, niepełne opróżnianie pęcherza, częste wizyty w toalecie itp.

Wpływ osteochondrozy na układ nerwowy

Niestabilność kręgów zaburza przewodzenie impulsów wzdłuż korzeni nerwowych do mózgu. Dotyczy to nerwów obwodowych, które przechodzą przez kręgi do genitaliów. W rezultacie zaburzone jest odżywianie w okolicy narządów płciowych i rozwija się proces zapalny. Ucisk korzeni nerwowych prowadzi do przerwania przewodzenia impulsu nerwowego wzdłuż włókna, co przyczynia się do powstania jeszcze większych problemów z potencją. Bardzo często osteochondroza wpływa na potencję, szczególnie w zaawansowanych przypadkach. W wyniku takiej patologii mogą rozwinąć się:

  • Zaburzenia erekcji
  • Niemożność osiągnięcia przyjemności seksualnej
  • Zapalenie gruczołu krokowego
  • Bezpłodność itp.

Osteochondroza staje się częstą przyczyną zaburzeń erekcji u mężczyzn i to nie tylko z naruszeniem okolicy lędźwiowo-krzyżowej, ale także z patologiami kręgów szyjnych i piersiowych. Osteochondroza szyi blokuje normalne krążenie krwi w mózgu, w wyniku, czego dochodzi do zaburzeń metabolizmu tlenu w podwzgórzu, przysadce i wzgórzu. To z kolei prowadzi do zakłóceń w produkcji hormonów, w tym płciowych.

Zaburzenia potencji, jako konsekwencja czynnika psychologicznego

Zaburzenia erekcji są nie tylko fizjologiczne związane z chorobami narządów moczowo-płciowych, ale także psychologicznie, czego przyczyną może być osteochondroza. Chodzi o to, że gdy kręgosłup jest uszkodzony, osoba odczuwa ciągły dyskomfort i ból. Trudno jest wykonywać normalną pracę, nie mówiąc już o dużej aktywności fizycznej. W rezultacie mężczyzna doświadcza ciągłego stresu, a tło emocjonalne ulega pogorszeniu. Staje się rozdrażniony lub przeciwnie przygnębiony. Wszystko to może wywołać pojawienie się zaburzeń potencji o charakterze psychologicznym, które będą bardzo trudne do wyeliminowania bez leczenia choroby podstawowej.

Jak leczyć osteochondrozę?

Po wykryciu osteochondrozy lekarz zaleca:

  • Przyjmowanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych (w postaci maści, zastrzyków i tabletek)
  • Masaż
  • Ćwiczenia fizjoterapeutyczne
  • Stosowanie plastrów.

Jeśli choroba zostanie zaniedbana, a zmian, które wystąpiły w okolicy kręgosłupa, nie można skorygować za pomocą leczenia zachowawczego, zalecana jest interwencja chirurgiczna. Leczenie zaburzeń erekcji przeprowadza się równolegle z terapią choroby podstawowej, za pomocą leków (Viagra, Kamagra), masażu i terapii alternatywnej.

Posted Under
Potencja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *