Męski orgazm – typy, wytryski, potencja

O kobiecym orgazmie, problemie jego braku, sposobach leczenia tego stanu itp. napisano wiele artykułów, ale kto się zastanawiał nad męskim orgazmem? Kiedy większość ludzi myśli o męskim orgazmie, wyobrażają sobie osobę doświadczającą wybuchowego wytrysku. Jednak w męskim ciele orgazm i wytrysk to w rzeczywistości dwa oddzielne procesy. Orgazm i wytrysk są na tyle oddalone od siebie, że kontrolowane są przez zupełnie inne części mózgu i układu nerwowego.

Męski orgazm z wytryskiem i bez

Większość męskich orgazmów następuje w czasie wytrysku, dlatego większość ludzi po prostu automatycznie zakłada, że są częścią tego samego procesu. Jednak jednym z kluczy do zrozumienia różnych typów męskiego orgazmu jest zrozumienie, że jeden może się zdarzyć bez drugiego. Tak jak może wystąpić orgazm bez wytrysku (suchy orgazm), tak wytryskowi może towarzyszyć brak orgazmu. W niektórych kulturach mężczyzn uczy się nawet, jak osiągnąć orgazm bez wytrysku, na przykład wielu Hindusów i Buddystów studiuje te metody.

Biorąc pod uwagę cykl reakcji seksualnych, mężczyzna, podobnie jak kobieta, przechodzi przez wszystkie pewne etapy – pobudzenie, plateau (wzrost ciśnienia, szybsze bicie serca, zwiększone napięcie mięśni), orgazm, podczas których następuje okres braku pobudliwości. W tym okresie mężczyzna nie może ponownie osiągnąć orgazmu, jednak, jeśli mężczyzna ma orgazm bez wytrysku, może osiągnąć fale kilku orgazmów w ciągu kilku minut i uzyskać multi-orgazm, jak wiele kobiet.

Niektórzy mężczyźni mogą również osiągnąć inny typ orgazmu poprzez bezpośrednią stymulację gruczołu krokowego, ponieważ mężczyźni podobnie jak kobiety mają punkt G, chociaż znajduje się on w innym miejscu. Punkt G znajduje się około 5 cm wzdłuż przedniej ściany odbytnicy i jest punktem projekcji gruczołu krokowego. Bezpośrednia i długotrwała pośrednia stymulacja tego obszaru i okolicznych stref erogennych zwykle prowadzi do bardzo intensywnych męskich orgazmów. Jeśli mężczyzna doświadcza niezwykłego orgazmu, zaczyna myśleć, że coś jest z nim nie tak, nawet, jeśli doświadczył więcej przyjemności niż wcześniej. Najważniejszym organem płciowym jest mózg. I tylko dzięki odpowiedniemu nastawieniu możliwe jest zrealizowanie dowolnego z możliwych typów orgazmu.

Co decyduje o sile wytrysku i jak ma się z tym orgazm?

Zwykle pierwsza porcja plemników jest wystrzeliwana z większą siłą, a każda następna z coraz mniejszą siłą. A jednocześnie każdy mężczyzna wie, że nawet po ustąpieniu erekcji, po 5-10 minutach z cewki moczowej nadal wydziela się lepki płyn. Więc ostatnie porcje po prostu wypływają. To normalne. Siła wytrysku zależy od dwóch parametrów: stanu prostaty i czasu trwania abstynencji. Młoda, napięta, aktywna prostata wypycha wytrysk z dużą siłą, a zwiotczała, która przeszła stan zapalny lub ze zmianami związanymi z wiekiem, jest znacznie słabsza. Ponadto objętość ejakulatu (i odpowiednio czas trwania abstynencji) stymuluje siłę wyrzutu plemników. Tak, więc przy częstych wytryskach doświadczenie orgazmu stopniowo maleje, a następnie chęć odbycia stosunku. W ten sposób ciało odpoczywa.

Czy mężczyzna może i powinien mieć wiele wytrysków (i orgazmów) z rzędu?

W młodości wielu mężczyzn przeżywa stan młodzieńczej hiperseksualności, kiedy bezpośrednio po wytrysku nie pojawia się zmęczenie, ale wciąż na nowo pojawia się pożądanie. A co najważniejsze, pojawia się okazja, czyli erekcja wystarczająca do penetracji. Ale w wieku 30 lat większość mężczyzn ma zarówno chęć, jak i zdolność do powtarzania czynności, które znikają podczas jednego spotkania. A ocena tego, co się dzieje, zmienia się: mężczyzna dochodzi do wniosku, że lepiej zrobić pracę raz – ale w pełni niż udawać królika. Ogólnie rzecz biorąc, samo ciało zna swoją normę: jeśli okaże się, że ma jeden stosunek po drugim, oznacza to, że jest siła. Ale gdy tylko limit zostanie wyczerpany, żadne sztuczki ze strony partnerki nie przyniosą efektu.

Czy to prawda, że długi brak wytrysku to pewna śmierć dla potencji?

Przeciwnie: wytrysk to silny naturalny instynkt zależny od siły podniecenia, poziomu hormonów płciowych we krwi. W przypadku braku aktywności seksualnej i masturbacji regularnie dochodzi do emisji tzn. mimowolnego wytrysku nocnego, za pomocą, którego organizm sam reguluje swój stan. Ale jeśli nie ma wytrysku (w jakiejkolwiek formie) wystarczająco długo, oznacza to, że nie jest wytwarzana wystarczająca ilość plemników, aby uruchomić mechanizm emisji.

Czy u mężczyzn w wieku andropauzy dochodzi do orgazmu – w końcu hormony płciowe nie są już produkowane?

Hormony płciowe są produkowane przez całe życie, ale po przejściu andropauzy (męska menopauza) ich poziom gwałtownie spada. Aby osiągnąć orgazm, wymagana jest teraz intensywniejsza stymulacja i dłuższa intymność. Ale orgazm jest możliwy dla mężczyzny w każdym wieku.

Czy występuje męska anorgazmia – brak orgazmu?

Zdarza się. Powody są różne: mogą to być zaburzenia w korze mózgowej lub zrosty na genitaliach (np. po operacjach lub chorobach zakaźnych). Istnieje wiele chorób (rdzenia kręgowego lub kręgosłupa), które prowadzą do wytrysku wstecznego, plemniki nie są wyrzucane, ale odprowadzane do wewnątrz i do pęcherza. Na zewnątrz jest to postrzegane, jako brak wytrysku, ale plemniki znajdują się w testach moczu. W takim przypadku erekcja jest absolutnie normalna.

Posted Under
Zdrowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *