9 czynników wpływających na problemy z erekcją.

Zaburzenia seksualne są trudnym i coraz częściej występującym problemem. Kłopoty z erekcją dotykają nawet milion mężczyzn w Polsce. W wielu przypadkach, wynikają one z niezdrowego trybu życia oraz nieodpowiedniego odżywiania. Jakie czynniki wpływają źle na erekcję?

1. Palenie papierosów

Nałóg ten wpływa na cały organizm. Papierosowy dym zawiera nawet 40 substancji rakotwórczych, które mogą przyczyniać się do rozwoju nowotworów. Niekorzystnie oddziałują również na pracę żołądka i na męską potencję. Nikotyna powoduje zwężenie naczyń krwionośnych i skurcz tętnic, które są odpowiedzialne za sprawny przepływ krwi do ciał jamistych penisa. Ponadto nikotyna prowadzi do spadku poziomu testosteronu, czyli hormonu, który jest niezwykłe istotny w sprawności seksualnej.

2. Nadużywanie alkoholu

Nadmierne sięganie po alkohol powoduje tymczasowe problemy ze wzwodem. Oczywiście nie trzeba całkowicie rezygnować z alkoholu. Mężczyznom poleca się zwłaszcza czerwone wino w umiarkowanej ilości, które zwiększy popęd seksualny, a dodatkowo ma doskonały wpływ na układ sercowo-naczyniowy, jak i samą erekcję.

3. Leki oraz narkotyki

Źródłem problemów z erekcją mogą być również przyjmowane leki czy też stosowane narkotyki. Szczególnie niekorzystnie na wzwód wpływają leki na obniżenie ciśnienia krwi, leki przeciwdepresyjne i leki przeciwbólowe. Tak samo szkodliwe dla męskiej potencji są narkotyki, takie jak kokaina, marihuana czy amfetamina.

4. Otyłość

Nadwaga i otyłość doprowadzają do ogólnego pogorszenia stanu zdrowia, co również nie jest bez znaczenia dla sprawności seksualnej. Nadmierne kilogramy obciążają narządy wewnętrzne, głównie serce. Stan żył i tętnic ulega zmianie na gorsze, natomiast tłuszcze występujące w układzie krążenia zaburzają przepływ krwi. Oprócz tego nadwaga powoduje spadek produkcji testosteronu.

5. Sterydy

Sterydy przyjmowane przez dłuższy czas mogą blokować wytwarzanie testosteronu. Mężczyzna boryka się wówczas nie tylko z obniżeniem potencji, ale także niższą jakością plemników. Osoba zażywająca sterydy może cierpieć również na problemy natury emocjonalnej, brak erekcji czy zaburzenia wzwodu.

6. Cukier i sól

Zbyt duża ilość cukru w diecie, podnosi poziom glukozy we krwi, co przyczynia się do zmniejszonej produkcji testosteronu. Sól doprowadza do wzrostu ciśnienia krwi.

7. Produkty w puszcze oraz soja

Mężczyźni nie powinni sięgać po konserwy, które nie sprzyjają erekcji. Znajduje się w nich szkodliwa substancja, jaką jest bisfenol A, która oddziałuje na hormony (estrogen, testosteron). Doprowadza ona do wystąpienia zaburzeń wzwodu oraz problemów z wytryskiem. Soja natomiast działa w sposób podobny co estrogen, a więc pogarsza działanie testosteronu. Jej spożycie w diecie powinno być więc ograniczone.

8. Niewystarczająca ilość snu

Organizm wymaga nieprzerwanego snu przez około 5-6 godzin. Zbyt mała jego ilość doprowadza do zmniejszenia poziomu testosteronu. Co ważne, musi być to sen bez żadnych przeszkód, gdyż jest on cenniejszy dla zdrowia, niż długi czas spania, jednak z wieloma pobudkami. Według lekarzy obniżenie produkcji testosteronu wynika również ze spania w jednym pokoju z niemowlakiem.

9. Stres

Innym czynnikiem znacząco wpływającym na potencję, jest stres. Niestety ciężko się od niego całkowicie uwolnić, jednak należy ograniczyć jego wpływ do minimum. Bardzo wysoki jego poziom ma niekorzystny wpływ na erekcję. Zestresowany mężczyzna rzadziej ma ochotę na kontakty z partnerką, nie potrafi skupić się na kontakcie seksualnym, przez co występują u niego problemy ze wzwodem. Warto wiedzieć więc, w jaki sposób zredukować uciążliwy stres i zadbać o dobre samopoczucie.

Posted Under
Potencja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *