Zaburzony przepływ krwi w penisie prowadzi do zaburzeń seksualnych

Jedną z wielu przyczyn, które prowadzą do zaburzeń jakości erekcji są problemy natury psychologicznej, które mogą się rozwijać podczas przyjmowania niektórych leków. Pojawiają się również, z zaburzeniami endokrynologicznymi, zwiększoną zawartością hormonów żeńskich lub przy spadku ilości męskich hormonów płciowych w organizmie, czyli z zaburzeniami dyshormonalnymi. Ale trzeba zrozumieć, że erekcja, jest grą naczyń krwionośnych. Aby ten mechanizm się uruchomił, potrzebne są sygnały mózgowe.

Wpływ zaburzenia przepływu krwi w penisie na potencję mężczyzn

Zaburzenie przepływu krwi w penisie, jest głównym powodem obniżenia jakości erekcji. Kiedy to się dzieje? Czy erekcja słabo się rozwija, czy też erekcja szybko mija. W zależności od odpowiedzi na to pytanie musi zostać opracowany dalszy plan działania. Standardem w badaniach przepływu krwi w penisie jest ultrasonografia Dopplera naczyń prącia. Niniejsze badanie opiera się na efekcie Dopplera, czyli ruchu cząstek w naczyniach krwionośnych. Za jego pomocą można określić, czy występuje naruszenie przepływu krwi, czy nie, a jeśli tak, to, w którym kanale: tętniczym lub żylnym. Dokładniej: USG  prącia (określenie przepływu krwi w naczyniach prącia). Normalna erekcja, która pojawia się w ciągu 15 minut, wskazuje na dobry przepływ krwi tętniczo-żylnej. Innym prostym sposobem oceny ukrwienia ciał jamistych jest pomiar ciśnienia krwi w prąciu (za pomocą specjalnego mankietu ciśnieniowego i analizatora dopplerowskiego). Specjaliści mogą skorzystać z wielu innych bezpiecznych metod, opierających się przede wszystkim na zastosowaniu ultradźwięków, które dostarczają przydatnych informacji o krążeniu, ale rzadko ujawniają drobne zaburzenia.

Tutaj trzeba wrócić do mechanizmu erekcji. Kiedy mózg wywołuje reakcję na ładną dziewczynę, generowany jest sygnał, który rozszerza naczynia krwionośne i zwiększa przepływ krwi do penisa. Drugim mechanizmem, który powinien działać w tym samym czasie, jest zamykanie zastawek żylnych. A ze względu na to, że jest napływ, ale nie ma odpływu, a hydraulicznie następuje wzwód penisa. W przypadku niepowodzenia w tzw. naczyniopochodnej dysfunkcji erekcji (związanej z naczyniami) ważne jest ustalenie, w którym kierunku występuje problem, w tętnicy czy w żyle. Oznacza to, że w tłumaczeniu na język potoczny albo krew nie przychodzi dobrze, albo szybko odpływa. Nie ma możliwości napełnienia basenu, jeśli rura odpływowa jest znacznie większa niż dopływ.

Jakie jest leczenie zaburzenia przepływu krwi w penisie?

Zaburzenia erekcji tętnic można leczyć prawie w 100%, za pomocą leków – Kamagra, Viagra. Z ich pomocą mężczyzna nabiera pewności siebie, ponieważ uzyskuje się gwarantowaną erekcję farmakologiczną. Ostatecznością endoprotezoplastyka, stosowana, gdy przepływ krwi jest zaburzony z powodu zmian miażdżycowych, z powodu wczesnej nabytej cukrzycy. Dzieje się tak głównie u mężczyzn powyżej 50 roku życia. Ale młodzi panowie również często borykają się z problemem pogorszenia jakości erekcji.

Najczęściej narzekają, że jest bodziec emocjonalny, pojawia się erekcja, ale nagle podczas stosunku kończy się, odpływa. Tutaj również możliwy jest wpływ czynnika psychologicznego, na przykład mężczyzna leży w łóżku z kobietą, a jego głowa wciąż pracuje, myśli o swoich problemach. Ale czasami występuje również organiczna przyczyna tej dolegliwości, gdy odpływ jest znacznie większy niż dopływ, gdy zaburzony jest mechanizm żylno-okluzyjny.

Dlaczego zakrzepowe zapalenie żył występuje w prąciu i czy można go uniknąć? Zakrzepowe zapalenie żył w penisie nie występuje. Zakrzepowe zapalenie żył to stan zapalny żył, w prąciu możliwy jest tzw. przeciek żylny lub niewydolność żylna. Najlepszym lekarstwem na uniknięcie tego problemu jest regularne współżycie seksualne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *