Czy masturbacja może powodować impotencję?

Zaburzenia erekcji wywołują wstyd i osłabione poczucie własnej wartości u mężczyzn. Do problemów z osiągnięciem i utrzymaniem wzwodu dochodzi w różnym wieku, a niekiedy pomimo usilnych starań nie da się ich uniknąć. Część mężczyzn musi mierzyć się z impotencją będącą wynikiem nadmiernej masturbacji. Czy każdy z panów jest na to narażony? Czy masturbację warto ograniczać? Na te wątpliwości odpowiadamy w artykule.

Skutki masturbacji

Samodzielne pobudzanie narządów płciowych w celu osiągnięcia orgazmu to w społeczeństwie temat tabu. W rzeczywistości masturbację wykonują zarówno single, jak i osoby w związku – szacuje się, że częściej ma ona miejsce w przypadku mężczyzn. Sporo mówi się o jej negatywnych skutkach i wpływie na potencję. Masturbacja powoduje między innymi:

  • problemy z erekcją, przy zbyt częstej masturbacji,
  • przyzwyczajenie do określonego typu stymulacji, co powoduje, że trudno jest osiągnąć orgazm podczas współżycia z partnerką,
  • słabsza reakcja na bodźce inne, niż ucisk dłoni,
  • niższa satysfakcja ze współżycia z partnerką,
  • wiotczenie penisa w trakcie stosunku.

O zbyt częstej masturbacji mowa, gdy dochodzi do niej codziennie lub kilka razy dziennie. Członek przyzwyczajony do określonego sposobu stymulacji przestaje być wrażliwy na inne bodźce, co prowadzić może do zaburzeń erekcji.

Nie tylko negatywny wpływ

Jednakże, masturbacja ma również pozytywne skutki. Samodzielne stymulowanie narządów płciowych pomaga rozładować napięcie, poprawia zasypianie, czy jakość plemników u mężczyzn. To także sposób na poznanie swojego ciała oraz ustalenie, co wpływa na indywidualnie odczuwaną przyjemność. W wielu wypadkach masturbacja jest sposobem na przełamanie rutyny w związku. Uprawianie jej w ramach gry wstępnej może pomóc w osiągnięciu pobudzenia seksualnego i satysfakcji ze współżycia.

Co, gdy do masturbacji dochodzi zbyt często?

Zbyt częsta masturbacja wywołuje efekty charakterystyczne dla impotencji. Mężczyźni mogą zmagać się z przedwczesnym wytryskiem lub kłopotami z utrzymaniem erekcji. Samodzielne pobudzanie członka może także skutkować problemami z osiąganiem pobudzenia seksualnego, co doprowadzić może do całkowitego braku wzwodu. Codzienna stymulacja dłonią “przyzwyczai” ciało do określonego uczucia, które z czasem przestanie wywoływać u mężczyzny przyjemność. Osiągnięcie orgazmu będzie wymagało silniejszych doznań, między innymi poprzez mocniejsze i szybsze pocieranie członka. Tak wykonywana stymulacja wywoływać może ból odczuwalny nawet przy wytrysku.

Sposób na impotencję

Z masturbacji nie należy rezygnować całkowicie. Warto jednak kontrolować własny popęd i nie przesadzać z ilością stymulacji seksualnej. W przypadku pojawienia się pierwszych oznak zaburzeń erekcji warto sięgnąć po poradę lekarza. Impotencja to wbrew pozorom dolegliwość spotykająca wielu mężczyzn, a specjaliści dysponują skutecznymi metodami jej leczenia. Powrót do sprawności seksualnej zapewnić może przyjmowanie leków na potencję. Zawierające sildenafil Viagra i Kamagra pomagają osiągnąć wzwód podczas pobudzenia seksualnego, a także utrzymać go na czas współżycia. Pomimo dotychczasowych problemów członek będzie twardszy i dłuższy, co ułatwi osiągnięcie orgazmu.

Zbyt częsta masturbacja może mieć zły wpływ na potencję u mężczyzn. Codzienna stymulacja penisa prowadzić może do kłopotów z osiągnięciem i utrzymaniem wzwodu, a w konsekwencji także do braku wytrysku. Z masturbacji nie należy rezygnować całkowicie, bo może nieść pozytywne skutki dla organizmu. W przypadku kłopotów z potencją warto udać się na konsultacje lekarskie i nie bać się stosowania leków na erekcję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *